CNR EV TEKSTİLİ'nden katılımcılara davet mektubu

Değerli Katılımcımız

Malumunuz olduğu üzere, 23-27 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlemiş olduğumuz 2019 yılı 23.CNR EV TEKSTİLİ Fuarının başarısı ile yerli ve yabancı ziyaretçi rekoru kırılmış; toplamda 120 ülkeden 81.746 ziyaretçi, 710 katılımcı firma ile yeni iş bağlantıları kurulmuştur. Bu bağlamda, CNR EV TEKSTİLİ Fuarı hem ülkemize hem de dünyaya başarısını bir kez daha kanıtlamıştır.

CNR EV TEKSTİLİ 2019 Fuarı esnasında rebooklar başlamış, 21-25 Nisan 2020 tarihleri arasında planlanan CNR EV TEKSTİLİ Fuarının stand satışları başarıyla tamamlanmıştır. 2020 yılında pandemi sürecinin Türkiye ve dünyada fuarların organize edilmesini engellemesi sonucu CNR EV TEKSTİLİ, çalıştığımız derneğin talebiyle önce 25-29 Ağustos 2020, sonra 22-26 Eylül 2020 ve daha sonra da 18-22 Mayıs 2021 tarihine ertelenmek zorunda kalınmıştır. Mayıs 2021’de pandemi sürecinin devam etmesi ve riskli görünmesi üzerine fuar tarihi bu sefer de mecburen 21-25 Eylül 2021 tarihine ertelenmiştir. Fakat devam eden süreçte 2021 Eylül ayında da pandemi sürecinin hız kesmeden devam etmesi ve dünyadaki birçok önemli ve büyük fuarın ertelenmesi nedeniyle, yabancı katılımcılar ve yabancı ziyaretçiler ile alım grupları fuara katılamayacaklarını şirketimize bildirmiştir. Bu sebeple, yani fuara katılımın olmayacağının anlaşılması üzerine, CNR EV TEKSTİLİ Fuarı katılımcıların yüksek menfaati gözetilerek 17-21 Mayıs 2022 tarihine ertelenmiştir.

Değerli katılımcımız

Gelinen gün itibari ile daha önce hiçbir şekilde ev tekstili fuarı yapmamış, bu konuda hiçbir tecrübesi olmayan bir fuarcılık firması bilgimiz dışında dernekle anlaşarak bizimle olan anlaşmayı bertaraf etmek amacıyla, Mayıs 2022 tarihini İFM - İstanbul Fuar Merkezi’nden kiralamış olması sebebiyle İFM’den, CNR EV TEKSTİLİ Fuarımız için yeni bir tarih istenmek zorunda kalınmıştır. İFM ise İstanbul Fuar Merkezi’nde, dernekle diğer fuar firmasının yapmış olduğu sözleşmeyi bahane kılarak rakip fuarların 6 aylık süre ile düzenlenmesi kuralı nedeniyle şirketimize fuarı Kasım 2022 de organize edebileceğimiz bilgisini vermiş bulunmaktadır. Bu bilginin verilmesi üzerine şirketimizce derhal Kasım ayında CNR EV TEKSTİLİ 2022 Fuarını yapmak üzere 17.09.2022 tarihinde İFM yönetiminden holler kiralanmış, 17.09.2022 tarihinde de kontrat imzalanmış ve 07.10.2022 tarihinde de kiralama peşinat ödemeleri yapılmıştır. Ancak bu tarihi takriben 2 hafta sonra, İFM - İstanbul Fuar Merkezi Yönetimi, ödemiş olduğumuz kira peşinat ödemelerini iade ederek İFM yönetimine teslim edilen evrakların da geri alması için e-mail göndermiş, şirketimize fuar için yer kiralayamayacaklarını bildirmiştir. Bu sebeple, şirketin elinde olmayan nedenlerle CNR EV TEKSTİLİ Fuarı için yapmış olduğumuz kiralama operasyonu tüm hukuki haklarımız saklı kalmak kaydı ile sonlandırılmak zorunda kalmıştır.

Hali hazırda İstanbul ilinde İFM dışında CNR EV TEKSTİLİ Fuarını gerçekleştirecek büyüklükte bir fuar alanı bulunmaması sebebiyle, tüm katılımcılarımızın menfaati gözetilerek sözleşme şartları çerçevesince 10-14 Eylül 2022 tarihleri, Antalya Fuar Merkezi - ANFAŞ Fuar Alanı, CNR EV TEKSTİLİ 2022 Fuarı için kiralanmış ve TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin açıklamış olduğu 2022 Fuar Takvimi’nde yayınlanmış bulunmaktadır.

Bilindiği üzere, Antalya ANFAŞ Fuar Alanının büyüklüğünün yanı sıra Antalya'nın İstanbul'a göre gerek konaklama ve otel, gerekse havalimanı sefer sayıları ve fuar alanına olan ulaşım kolaylığı, katılımcılarımız için daha fazla avantaj sağlamaktadır. Pek çok uluslararası fuar ve kongrenin yapılmış olduğu Antalya, yerli ve yabancı katılımcıların ve alıcıların özellikle gelmek istediği Türkiye'nin cennet köşelerinden biridir.

Bu sebeplerle, bütün haklarınızı gözeterek 2021 yılı için yapmış olduğumuz sözleşmeleri, 2022 Eylül için hiçbir ilave ücret talep etmeden sözleşme kapsamında devreder ve devredilen sözleşme dikkate alınarak tarafınıza tahsis edilen yer planını netleştirmek, sözleşme detaylarını konuşmak, fuar organizasyon işlem dosyanızı oluşturmak üzere tarafımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Sağlıklı günler dileriz.